Haber

2 Aydır Pasifik Okyanusunda Mahsur Kalan Denizci Köpeği Kurtarıldı

Meksika’dan Pasifik Okyanusu’na açılan ancak yolda tüm bağlantı ekipmanları bozulan Avustralyalı denizci, köpeğiyle birlikte 2 ay denizde mahsur kaldı. Çifte ne oldu?

Detaylar haberimizde!

Aylarca okyanusta küçük bir teknede mahsur kalsanız ne yapardınız? Bunu hiç düşündün mü? Film tadındaki bu olay aslında Pasifik Okyanusu’nda gerçekleşti.

Avustralyalı denizci ve köpeği, Pasifik Okyanusu’nda 2 ay boyunca bir katamaranda mahsur kaldı.

Nisan ayında 51 yaşındaki denizci Tim Shaddock, köpeği Bella ile birlikte Meksika’nın sahil kasabası La Paz’dan katamaranla Fransız Polinezyası’na yelken açtı.

Shaddock, 6.000 kilometre kat ettikten sonra demirlemeyi planlıyordu, ancak yola çıktıktan kısa bir süre sonra şiddetli dalgalar teknesine zarar verdi ve teknesinin elektronik donanımı devre dışı kaldı.

2 aydır okyanusta sürüklenen denizci ve köpeğini Meksikalı bir trol teknesi kurtardı.

Meksikalı bir balıkçı teknesi tarafından kurtarılan denizci Tim Shaddock yaptığı açıklamada, “Çiğ balık yiyerek ve yağmur suyu içerek hayatta kaldılar” dedi.

Shaddock, “Balık tutmak için yeni ekipmanım vardı. Uzun süredir denizde yalnız olduğum için iyi bir yemeğe ihtiyacım var,” dedi. bir açıklama yaptı.

Pasifik Okyanusu’nda gezici bir helikopter tekneyi gördüğünde bulunan denizci için insan fizyolojisi profesörü Mike Tipton, “Balıkçı ve köpeğin hayatta kalma mücadelesini şans ve becerinin bir kombinasyonu olarak görüyorum” dedi.

Shaddock’un kurtarıldığını görenler, onun güneşten korunmak için iki şapka taktığını söyler ve onu Tom Hanks’in başrolde oynadığı 2000 yapımı “Cast Away” filmindeki sakallı görünümüne benzetir.

sarikamis-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu