Haber

IAEA, Ukrayna’daki nükleer santrallerde kalıcı misyonlar kurmaya başladı

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) Lideri Rafael Mariano Grossi, Ukrayna ile temasları kapsamında bu ülkedeki tüm nükleer tesislerde Ajansın kalıcı yardım ve destek misyonlarının görev alacağını, Rivne ve Güney bölgelerine uzmanların yerleştirildiğini bildirdi. Ukrayna nükleer santralleri bu yönde.

Grossi, kurumun Rivne ve Güney Ukrayna nükleer santrallerindeki kalıcı görevlerinin başlangıcını simgeleyen kurumun bayrağının dalgalara çekildiği görseli sosyal medya hesabından paylaştı.

Grossi, ajans uzmanlarının Çernobil ve Zaporozhian nükleer santrallerinin ardından iki tesiste daha görev almasının ardından bu ülkedeki çalışan sayısının arttığını belirterek, kurumun misyonunun Rivne’de başladığını ve tüm süreçte IAEA üyelerinin görev başında olacağını kaydetti. önümüzdeki günlerde ülkedeki tesisler.

Grossi, “Ajans’ın burada sizinle kalma kararının, yaşananları gözlemlemek, sonuçlarıyla yüzleşmek ve dünyayı bilgilendirmek açısından çok önemli ve değerli olduğunu düşünüyorum” dedi. dedim.

bandirmaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu