Haber

18 yıl boyunca doğalgazı bedava kullanana çifte fatura şoku

İngiltere’nin Staffordshire kentinde yaşayan 44 yaşındaki Lee Haynes ve 45 yaşındaki Jo Woodley, 18 yıl boyunca doğalgaz faturası ödemeden yaşadılar. 2005 yılında Tamworth’taki evlerine taşınan çift, zaman içinde defalarca yetkili makamlarla temasa geçti ancak gaz tedariğinden kimin sorumlu olduğu doğrulanamadı ve kendilerine birçok kez beklemeleri söylendi.

Lee basına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Çok tuhaftı. Aniden gelen büyük faturadan endişeliydik ama gazımızı kimin sağladığını bulmak için gerçekten çok uğraştık. Mart ayında bazı gaz tedarikçilerine tekrar yazdık ve sonunda birileri şebeke beslemesini kontrol etmek istediğini söyledi. eve. Üç ay sonra bir şok oldu.” “Rahatsız edici bir mektup geldi. Mektupta 2005-2023 yılları arasında gaz kullanımından dolayı yaklaşık 11 bin lira borcumuz olduğu belirtiliyordu.”söz konusu.

Geçen ay alınan faturada çiftin ödeme için 30 günü olduğu belirtiliyor ancak gazı kimin sağladığı hala bilinmiyor.

Lee şöyle devam etti:

“Bize söylendiği gibi orada yaşamaya devam ettik. Elimizden gelen her şeyi yaptık. Konunun peşini bırakmak istemedik. Tedarikçimizi bulmak için iki yıl boyunca çok uğraştıktan ve British Gas’a ödeme yapmaya çalıştıktan sonra bize orada söylendi. yapabileceğimiz bir şey değildi.”

haber-atkaracalar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu