Haber

AK Parti’li Karahocagil: “Devlet ilk günden itibaren tüm kurumlarıyla deprem bölgesindeydi”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, devletin ilk günden itibaren tüm kurumlarıyla deprem bölgesinde olduğunu söyledi.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “CHP milletin dinine, kültürüne, örf ve adetlerine düşman olarak, tarihini ve geçmişini inkar ederek iktidara gelemez, bilakis anlayabilir” dedi. 15 seçimde mağlup oldu.”

Karahocagil, Kahramanmaraş ve Hatay’daki depremlere de değinerek, “Yaşamları ile birebir olan kentsel dönüşüme vatandaşı karşı koymakta, protesto etmekte, engellemekte ve kandırmakta ustasınız. İktidarı suçlama, Cumhurbaşkanı’na mal etme ve muhalefette kalma tecrübeleri ile çok mahirdirler.” dedi.

Depremin bölgenin 100 bin kilometrekarelik kısmını yok ettiğini ve 30 milyar doları aşkın hasarın vatandaşlarının yanında olduğunu hükümetin gösterdiğini kaydeden Karahocagil, devletin, AFAD’ın, UMKE’nin, polisin, askerin, halkın yanında olduğunu söyledi. kurum çalışanları, dernek, vakıf ve tüm kurumları ilk günden itibaren deprem bölgesindeydi. olduğunu belirtti.

dodurga-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu